خريد بک لينک
گيفت کارت
دانلود اهنگ
رزرو آنلاين هتل خارجي
خواص مواد غذایی
رزرو آنلاين هتل خارجي
دانلود فيلم با لينک مستقيم
ثبت شرکت در عمان
خريد سکه سوکر استار ارزان
بتن سخت
فلنج
جداساز لرزه ای
تاريخ : 11 آذر 1395 | 10:55 | نویسنده : پی فو | بازدید : 41
جداساز لرزه ای

جداساز لرزه ای به همراه ترجمه آن خلاصه ای مفید از چند مقاله isi به همراه ترجمه و ذکر منابع آن

دانلود جداساز لرزه ای

جداساز لرزه ای
انواع وسایل عایق سازی فونداسیون
بردگاه الاستومری
دسته بندی عمران
فرمت فایل docx
حجم فایل 3182 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 14

تکنیک های کنترل سازه ها در برابر زلزله را می توان به چندین روش طبقه بندی کرد : استفاده از کنترل غیرفعال ، کنترل نیمه فعال، کنترل فعال و روش عایق سازی فونداسیون.

 

در کنترل فعال و نیمه فعال و همچنین غیر فعال بخشی از انرژی که وارد سازه میشود، با اضافه کردن ساختارهایی  به سازه پراکنده میگردد. و در روش عایق سازی فونداسیون با جداکردن ساختارها از پایه ها از ورود انرژی به سازه جلوگیری میشود. 

 

روش جدید semi base  که  به مخاطرات لرزه ای بالای وارد شده به سازه محدود میشود،  سازه ها کاملا از پایه ها بوسیله ساختارهای عمودی زیاد و افقی کم جدا نشده اند. 

کلمه عایق سازی فونداسیون واژه عایق سازی را در معنای حالت جدا بودن و  کلمه فونداسیون را به عنوان بخشی که از طریق قسمت زیرین محافظت میکند و یا شالوده ای برای یک سازه بکار میبرند. 

 

سیستم های عایق سازی فونداسیون به طور مرسوم برای سازه های گوناگونی در برابر فشار زلزله به کار گرفته شده اند. عایق سازی فونداسیون یک روش کنترل سازه ای غیر فعال است که مجموعه ای از اجزای ساختاری بکار گرفته میشود تا به صورت اساسی ساختمان را از شالوده ای که در زمین در حالت تکان خوردن است جدا کند. بنابراین تمامیت ساختاری ساختمان حفظ میشود .عایق سازی فندانسیون عملکرد یک سازه را از طریق کاهش پاسخ آن به شتاب زمین افزایش میدهد. 

 

ابزارهای عایق سازی فونداسیون در کاهش پارامترهای طراحی کمک کننده است، برای مثال دراجزای  سازه های تحت جداسازی حدود 4 تا 5 برابر جابه جایی ها افزایش می یابد ولی جابجایی نسبی کاهش یافته بنابراین میزان آسیب به سازه در اثرزلزله کاهش می یابد. 

 

Shear  وbending moment  به علت فواصل زمانی بیشتر ساختارهای جداشده پایه ای ، کاهش یافته اند. که نتیجه آن شتاب کمتر متاثر روی سازه می باشد. هم چنین بخاطر اجزای عایق سازی فندانسیون نوسانات در ساختار افزایش می یابد. 

 

استفاده از اجزای عایق ساز فونداسیون در سازه ها و پل ها در سرتاسر جهان توجه زیادی را به خود جلب کرده است و یک راه حل شناخته شده برای طراحی ضد لرزه ای است. عایق سازهای لرزه ای یکی از تکنیک های اصلی برای بهبود عملکرد سازه ها به دنبال زلزله سال 1995 Kobe  است. از آن زمان تعداد سازه هایی که این سیستم را به کار بسته اند به صورت قابل توجهی  بیشترشده است.  

 

روش عایق ساز فونداسیون بطور کلی بر سایر روش های مرسوم ترجیح داده میشود،از انجایی که عمدتا روی تقویت اجزای ساختاری تکیه دارد. این روش نوین میزان انرژی حاصل از زلزله که به قسمتهای بالایی سازه انتقال می یابد را کاهش میدهد و بنابراین آسیب دایمی به سازه را حذف میکند و اجزای ثانویه و ساختاری را حفاظت میکند. خصوصیت اصلی یک سیستم عایق ساز فونداسیون این است که ساختارهای فوقانی تقریبا شبیه یک پیکره محکم به علت ترکیب شدن مکانیسم های انعطاف پذیری و اتلاف انرژی اجزای سیستم عایق ساز فندانسیون مرتعش میشوند. 

 

عایق ساز فونداسیون فرکانس  طبیعی  و فرکانس غالب یک حرکت شدید زمین  را در ساختمان های دارای عایق سازنسبت به ساختمان معمولی  بنا شده کاهش میدهد. 

 

انواع وسایل عایق سازی فونداسیون : 

دونوع اصلی از وسایل عایق ساز فونداسیون وجود دارد : بردگاه الاستومری و بردگاه آونگی اصطکاکی........

دانلود جداساز لرزه ایادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
جداساز لرزه ای ,

ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
وضعیت نظر:
کد امنیتی : *


آگهی رایگان سرگرمی خرید
مونوپاد حرفه ای